Manicure hybrydowy a tradycyjny (klasyczny)

Od kilku lat manicure hybrydowy cieszy się ogromną popularnością i skradł serca milionów kobiet na całym świecie. Odkąd pojawił się na rynku, całkowicie go zrewolucjonizował – tym samym niemalże całkowicie wyparł manicure klasyczny. Czym tak naprawdę jest manicure hybrydowy i dlaczego zdominował dotychczasową, klasyczną formę upiększania paznokci?

Różnice pomiędzy manicure klasycznym, a hybrydowym

Manicure klasyczny znany jest już od wielu lat. Aby wykonać go poprawnie, zabieg rozpoczyna się dokładnym opracowaniem płytki paznokcia. W tym celu, za pomocą pilników o różnym kształcie i gradacji nadaje się płytce pożądany kształt, a następnie przy użyciu polerki wygładza się ją. Kolejnym krokiem jest odsunięcie skórki za pomocą kopytka i wycięcie jej cążkami. Tak opracowany paznokieć można natłuścić specjalną oliwką, nałożyć na niego odpowiednią bazę, bądź opcjonalnie, nałożyć lakier w wybranym kolorze i pozostawić do wyschnięcia. Lakier klasyczny usuwa się za pomocą zmywacza do paznokci.

Manicure hybrydowy wykonuje się podobnie, ale przy użyciu innej technologii. Tu także bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie płytki, aby położony na nią lakier wyglądał estetycznie. Podczas wykonywania tego zabiegu, płytkę paznokcia można wzmocnić za pomocą specjalnej bazy bądź żelu. Co ważne, podczas wykonywania manicure hybrydowego można przedłużyć płytkę paznokcia – przy użyciu wspomnianego już wyżej żelu lub odpowiedniej do tego bazy. Po opracowaniu płytki, malujemy ją lakierem. Lakier utwardzamy w lampie UV (lub LED). Ze względu na rodzaj posiadanej lampy lakiery utwardzają się w innym czasie, co zaznaczone jest na opakowaniach lakieru. Aby usunąć taką stylizację, należy nasączyć waciki bezpyłowe acetonem i owinąć je folią, a po upływie około 10 minut usunąć lakier przy pomocy drewnianego patyczka. Obecnie coraz częściej do usuwania manicure hybrydowego stosuje się frezarkę, ale należy pamiętać, że jest to urządzenie, którym wcześniej należy nauczyć się posługiwać, aby nie uszkodzić płytki.

Przewaga manicure hybrydowego nad klasycznym

Dlaczego manicure hybrydowy wyparł manicure klasyczny? Z kilku prostych powodów. Po pierwsze, manicure hybrydowy jest o wiele bardziej trwały (zaleca się wykonanie nowej stylizacji po około dwóch – trzech tygodniach) i odporny na rysy, odpryskiwanie. Świetnie sprawdza się nawet w przypadku osób, które w swojej pracy długo trzymają ręce w wodzie, podczas gdy zwykły lakier bardzo szybko odpryskuje.

Lakiery hybrydowe zapewniają trwały połysk. Warstwy nakładane podczas manicure hybrydowego są także twardsze, więc paznokcie pomalowane tą właśnie metodą są lepiej zabezpieczone przed złamaniem.

Ponadto, po wyjęciu dłoni z lampy, lakier od razu jest suchy, więc nie trzeba już czekać na jego wyschnięcie i obawiać się o to, że gdzieś się odbije lub wytrze, tak jak często dzieje się w przypadku tradycyjnych lakierów.

Manicure hybrydowy można wykonać nie tylko w profesjonalnych salonach, ale także w zaciszu domowym.

Niezbędne akcesoria do wykonania manicure hybrydowego

Sklepy kosmetyczne oferują obecnie wielką gamę produktów do manicure hybrydowego, które pozwalają na wykonanie niezliczonej ilości kreatywnych stylizacji m.in.: pyłki, folie, kryształki.

Aby w sposób poprawny wykonać stylizację lakierem hybrydowym, należy zaopatrzyć się w:

  • pilnik do paznokci i blok polerski,
  • patyczki drewniane,
  • waciki bezpyłowe,
  • cążki,
  • cleaner i aceton,
  • lampę UV/LED,
  • lakier hybrydowy kolorowy oraz bazę i top,
  • oliwkę do skórek.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top