Jak prawidłowo dobrać biustonosz? Poradnik

Jak dobrać biustonosze? Większość kobiet się z tym boryka. Prawidłowy rozmiar potrafi dodać kobiecie pewności siebie i przede wszystkim jest bardzo komfortowy w noszeniu. Znaczna ilość Pań nie zna prawidłowego rozmiaru swojego biustu i najczęściej wybiera jeden z popularnych rozmiarów, czyli 75B lub 75C. Niestety, w takich sytuacjach najczęściej słyszy się, że biustonosz obciera pod biustem, podjeżdża do góry, czy nie obejmuje właściwie piersi. Prawidłowo dobrany odpowiednio utrzymuje biust, odciąży kręgosłup i przede wszystkim poprawi jego wygląd, a także wygląd sylwetki.

Cechy idealnie dobranego biustonosza:

  • prawidłowo dopasowany pod biustem nie zostawia śladów ucisku na skórze ani nie podciąga się do góry
  • zapięcie oraz przód pozostają na tej samej wysokości, i powinny zostać zapięte najluźniej, ponieważ w trakcie noszenia biustonosz się rozciąga
  •  miseczki powinny dokładnie zbierać i trzymać całą pierś
  • biustonosz powinien przylegać do mostka, a fiszbiny nie powinny obcierać
  • ramiączka powinny być odpowiednio dopasowane, aby był odczuwalny komfort noszenia

Na początek należy zmierzyć obwód biustu. W przypadku posiadania dużych piersi zaleca się pobranie miary mając na sobie miękki biustonosz. Warto zmierzyć się stojąc zarówno prosto, jak i pochylając się do przodu. Mierzyć należy w najszerszym miejscu. Następnie, należy sprawdzić ilość centymetrów pod biustem. Centymetr należy przyłożyć do ciała na tyle ściśle, aby był dopasowany ale jednocześnie mając możliwość swobodnego oddychania. Obwód jest odpowiednio dobrany w momencie, kiedy mierząc biustonosz on zostaje na miejscu pomimo podnoszenia rąk do góry czy wykonywania różnych czynności.

Następnie, posiadając już wymiary, warto skorzystać z kalkulatorów rozmiaru, ponieważ mogą one naprowadzić na prawidłowy rozmiar biustonosza. W przypadku wielu firm, rozmiary mogą się różnić i niekoniecznie rozmiar dobrany w jednej marce będzie prawidłowy w przypadku innej firmy. Należy pamiętać o tym, że zmniejszając obwód należy brać większą miseczkę, a zwiększając obwód należy zmniejszyć miseczkę. Przykładowo mając rozmiar 75E, jego odpowiednikiem będzie rozmiar 80D lub 70 F.

Podczas dobierania prawidłowego biustonosza, zakładając go należy pamiętać o zapięciu najluźniej. Po założeniu powinno się pochylić, aby móc ułożyć piersi w miseczkach tak, aby cała pierś ją wypełniała, a biustonosz nie uwierał w żaden sposób. Trzeba pamiętać o „wygarnięciu” ich spod pachy. Zdarza się, że kobiety tuż po ułożeniu biustu delikatnie postrząsają miseczkami łapiąc je za ramiączka, aby piersi prawidłowo się dopasowały do miseczki oraz się ułożyły. Biust nie może w żaden sposób wypływać ani bokami, czy przodem. Najlepszą opcją jest ustawienie się bokiem do lusterka, wyprostowanie się i obserwowanie, jak wyglądają piersi, jak układa się zapięcie z tyłu. Warto sprawdzić, czy fiszbina obejmuje całą pierś, ponieważ w przypadku ucisku na biust może się to skończyć nawet bolesnymi odciskami. Ważnym jest także, aby sprawdzić ramiączka i dopasować je tak, aby były ułożone komfortowo. Mają one na celu utrzymać niewielką część biustu, dlatego ważne jest odpowiednie ułożenie ponieważ może zdarzyć się tak, że mogą znacznie uwierać ramiona.

Prawidłowo dobrany biustonosz powinien odciążać kręgosłup, okalać całą pierś, poprawiać sylwetkę i przede wszystkim dodawać pewności siebie. Dużą zaletą jest fakt, że dzięki prawidłowego rozmiaru biustonosza piersi poprawiają swój kształt i stają się pełniejsze.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top