Jak prać bieliznę by zachowała świeżość?

Kobieca bielizna to intymna cześć garderoby, która pełni niezwykle ważne funkcje oraz stanowi dyskretną ozdobę. Zadbana i elegancka bielizna pozwoli nam czuć się atrakcyjnie i pewnie siebie w każdej sytuacji. Jak o nią dbać, by długo zachowała świeżość oraz cieszyła nasze oczy?

O czym warto pamiętać, zanim wypierzemy bieliznę?

Aby nasza bielizna cieszyła się doskonałą jakością oraz idealnym wyglądem przez długi czas, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Niezwykle istotne jest wypranie bielizny zaraz po zakupie. W ten sposób pozbędziemy się apretury, którą często nasączone są nowe produkty a ma ona za zadanie polepszać wygląd oraz zwiększać odporność na zabrudzenia. Materiał po pierwszym praniu stanie się dużo przyjemniejszy oraz bezpieczny dla delikatnej skóry. Warto również pamiętać o odcięciu wszelkich metek, które znajdują się wewnątrz i na zewnątrz. Unikniemy w ten sposób podrażnień, a nasza bielizna będzie bezpieczniejsza, jeśli chcemy prać ją w pralce.

W przypadku bielizny tak samo, jak ma to miejsce z innymi częściami garderoby, warto zwracać uwagę na metki z instrukcją producenta. Mogą zawierać one wartościowe wskazówki odnośnie temperatury podczas prania czy też wirowania oraz suszenia.

Jak prać bieliznę, aby doskonale się prezentowała?

Aby cieszyć się piękną bielizną, która wygląda jak nowa warto postawić na pranie ręczne. Jest to szczególnie polecane w przypadku ubrań z cienką koronką lub innymi delikatnymi zdobieniami. Jak powinno przebiegać pranie ręczne? Do miski należy wlać ciepłą wodę z delikatnym środkiem piorącym. Następnie wkładamy bieliznę do wody i zostawiamy ją na pół godziny. Po tym czasie spieramy zabrudzenia i płuczemy ubranie w chłodnej wodzie. Kolejno bieliznę powinno się delikatnie wycisnąć oraz rozwiesić do samodzielnego wyschnięcia. Biustonosze oraz majki są częścią ubioru, który znajduje się najbliższej naszego ciała, warto więc wybierać wysokiej jakości płyny piorące albo płatki mydlane. Zauważa się, że delikatne tkaniny lepiej znoszą płyny, które jednocześnie mają właściwości zmiękczające niż proszki do prania.

Pranie bielizny w pralce – ważne zasady

Dopuszczalne jest również pranie bielizny w pralce, szczególnie jeżeli posiada specjalny program do prania delikatnych ubrań. Z powodzeniem możemy ustawić również funkcje prania ręcznego. Warto jednak zwracać uwagę na optymalną temperaturę, która zazwyczaj wynosi około 30-40 stopni. Wirowanie również powinno być delikatne, aby nie zniszczyć drobnych elementów – na przykład w wartościach 400-500. Tutaj warto pamiętać o segregacji kolorów. Nie pierzemy jasnej bielizny wraz z czarną, ponieważ może stać się szara a ciemne kolory mogą ulec wyblaknięciu. Aby zabezpieczyć delikatne dodatki i zdobienia warto korzystać ze specjalnie zaprojektowanych woreczków z siatki do prania delikatnych ubrań lub koszyków. Unikniemy w ten sposób zaczepiania się biustonoszów oraz ich ramiączek o inne części ubrania. Jeżeli chcemy jeszcze lepiej zabezpieczyć naszą bieliznę, możemy zainwestować w specjalne kule do biustonoszy, która ochroni przed zgnieceniem miseczki lub odkształceniem się fiszbin. Bez obaw możemy do niej włożyć również cienkie rajstopy.

Aby bielizna prezentowała się doskonale i spełniała swoje zadanie, warto poświecić jej specjalną uwagę. Zastosowanie się do kilku prostych wskazówek sprawi, że będzie służyła nam przez długi czas, zapewniając komfort i bezpieczeństwo.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top